koalicija

Видео Македонија

(ВИДЕО) Бачев, Кекеновски и „Тврдокорни“ со здружени сили ќе бараат гласови на изборите

Искра Манојлоска
Единствена Македонија на Јанко Бачев, ФРОДЕМ на Јове Кекеновски, здружението „Тврдокорни“, Унијата на ветерани на ВМРО 1990, ВМРО ДПМНЕ – Демократска фракција и Здружението на
Регион

Хазири: Демокртскиот сојуз на Косово и Самоопределување се блиску до коалиција

А1он
Потпретседателот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Љутфи Хазири, по денешната средба на лидерот на неговата партија Иса Мустафа со оној на движењето Самоопределување (ВВ)
Македонија

Мицкоски се сретна со коалициските партнери

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со политичките партии од коалицијата „За подобра Македонија“. „На средбата се разговараше за актуелната политичка ситуација, за референдумот,
Македонија

Поповска: Секогаш сум била самостоен пратеник

А1он
Пратеничката и претседател на Демократската обнова на Македонија, Лилјана Поповска во изјава за А1он вели дека останува во владината коалиција предводена од СДСМ. Таа вели
Македонија

Арифи: Коалициските односи се комплексни, но ќе се најде сила за рационалност

А1он
Вицепремиерот Теута Арифи за односите во коалицијата, вели дека се работи за комплексни односи и различно гледање на некои прашања, и изрази надеж дека ќе