Зајкова: Нема откажување од иднината! Нашиот план предвидува подобар, европски живот за сите со европски вредности!

Од:

Само ако ги почитуваме либералните вредности на еднаквост, солидарност и почитување на разликите ќе изградиме држава која ќе биде добра за сите. Нашиот план предвидува подобар, европски живот за сите со европски вредности, истакна коносителката на изборната листа во ИЕ 1, претседателката на Либерално демократската партија Моника Зајкова.

За учениците и студентите, за младите, за работниците, за стопанствениците, за пензионерите, за мажите, за жените. За сите, затоа што секој еден е важен. Нема откажување од иднината! Победа во изборна единица 1!, порача претседателката на Либерално демократската партија Моника Зајкова, од големиот митинг на СДСМ и Коалицијата.

Би можело да ве интересира

Билјана Јаневска поднесе оставка од сите функции во ЛДП

Мицкоски првпат пратеник, во клупите и цело екс раководство на СДСМ, ќе се конституира новиот паралментарен состав

Катерина Ѓуровски

ИО на СДСМ: На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Предраг Петровиќ

Извршниот одбор на СДСМ треба да ги утврди роковите за внатрепартиски избори за ново раководство и за отчетниот конгрес

Предраг Петровиќ

Седница на Извршниот одбор на СДСМ за предвремените внатрепартиски избори за ново раководство

Предраг Петровиќ

Деспотовски: Заедно со еден посветен тим работиме на нов концепт за враќање на интегритетот на СДСМ

Горан Наумовски