integra

Македонија

ИНТЕГРА алармира за инциденти на 4 февруари и за вмешаност на моќна тајна служба во радикални сценарија

А1он
„Случајот со претепаниот Христијан Пендиков е само вовед во провокациите што ќе следуваат како што се доближуваат 4 февруари и прославата за нашиот апостол на
Македонија

ИНТЕГРА реагира против предложените измени на Законот за заштита на населението од заразни болести

А1он
Македонска конзервативна партија најстрого реагира по повод предложените измени и дополнувања на Законот за заштита на населението од заразни болести. „Предложените измени во член 10
Македонија

ИНТЕГРА во Европскиот парламент во Брисел на Европскиот молитвен појадок

А1он
Лидерот на ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија Љупчо Ристовски, деновиве престојува во Европскиот парламент во Брисел, на Европскиот молитвен појадок. Во рамките на посетата Ристовски
Македонија

Претседателот на Интегра ќе говори во Сенатот на Америка

А1он
Љупчо Ристовски, претседателот на Интегра – Македонска конзервативна партија ќе присуствува на меѓународниот самит на христијански политички партии, парламентарци и сенатори во Вашингтон од 15
Македонија

Центар го урива „Аманет“, Ристовски обвинува за политички рекет и најавува тужби

А1он
Инспекциски служби од Општина Центар утрово почнаа со уривање на терасата на ресторанот „Аманет“ во барокната плата „Емануел Чучков“ во Скопје. Од ресторанот, преку соопштените,
Македонија

ВИДЕО: ИНТЕГРА поднесе тужба против Мицкоски, откако тој не му се извини на Ристовски

Кристијан Ландов
Партијата ИНТЕГРА поднесе тужба против лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку која бара 100.000 евра, поради изнесени клевети и лаги за време на прес-конференција. Според
Македонија

Интегра најави тужба за Мицкоски: Ако не се извини, ќе бараме 100.000 евра за нарушување на нашиот углед

А1он
Политичката партија Интегра и нејзиниот лидер Љупчо Ристовски најавија тужба против лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски доколку за 24 часа не се извини за неговите
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е нервозна поради окрупнувањето на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
СДСМ е нервозна поради окрупнувањето на ВМРО-ДПМНЕ. Не очекувавме дека СДСМ ќе го поздрави чекорот на соединување на ИНТЕГРА со ВМРО-ДПМНЕ затоа од ден на
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Дел од ИНТЕГРА преминува во ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Дел од досегашните раководни структури на политичката партија ИНТЕГРА денеска остварија средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на која најавија дека ќе преминат во
Македонија

(ВИДЕО) Интегра обвини за кражба на гласови: ДПМНE одработи Заев да остане на власт

Искра Манојлоска
Лидерот на Интегра, Љупчо Ристовски, на денешната прес конференција обвини за кражба на гласови. ИНТЕГРА ОБРАЌАЊЕ ВО ЖИВО 16.07.2020 Posted by ИНТЕГРА – Македонска конзервативна