ljupco ristovski

Македонија

Ристовски со порака до двајцата кандидати за претседател: Да не се осмелат да чепкаат во Уставот, во македонскиот јазик и во државотворноста на Македонците

А1он
Претседателот на ИНТЕГРА и носител на листата на Коалицијата Храбро за Македонија во ИЕ2 од Куманово упати порака до двајцата кандидати на претседателските избори во
Македонија

(ВИДЕО) Ристовски: Споменот на Делчев мора да го одржиме жив, немојте да си играте со образот и честа на македонскиот народ, не чепкајте во Уставот

А1он
„Ова е денот кога се сеќаваме на Великото дело на нашиот револуционер Гоце Делчев, денес е споменот на неговото вековно дело кое остави неизбришлива трага
Македонија

Ристовски: Со економски мерки ќе таргетираме цена на леб 20 денари, на млеко 30 денари и на зејтин 40 денари

А1он
„Ние таргетираме намалување на даноците, за прв пат ќе воведеме нулта стапка на оданочување за иновациски, информатички и високо технолошки знаења во посебна зона во
Македонија

Ристовски: Дали ВМРО-ДПМНЕ и ЗНАМ прифатија укинување на 20 посто употреба на албанскиот јазик и воведување двојазичност со што се гасне унитарниот карактер на Македонија

А1он
„Денеска сме во Куманово да испратиме уште една порака не само до Кумановчани но и до македонската јавност. Пред да го дадете својот глас и
Македонија

Ристовски: Ромите заслужуваат да живеат квалитетно во Шуто Оризари, да имаат квалитетно здравство и образование

А1он
Коалицијата „Храбро за Македонија“ вечерва на митинг во скопската населба Шуто Оризари вети дека ќе се залага и Ромите да имаат убав и квалитетен живот,
Македонија

Ристовски: Кумановчани се храбри и очекувам да го дадат гласот за храбри луѓе кои се одлика на „Коалицијата Храбро за Македонија“

А1он
Коалицијата Храбро за Македонија на ГРОМ, ИНТЕГРА и ПЦЕР денеска беше во Куманово, за да ја пренесен пораката за храброст на кумановчани и на сите
Македонија

Ристовски: Јакимовски е еден од најхрабрите политичари, човек со јасен и прецизен став, без калкулации за себе

А1он
Коалицијата „Храбро за Македонија“ на митингот во Карпош повика на масовна излезност во среда кога се гласа на првиот круг од претседателските избори и да
Македонија

Ристовски: Eдна од клучните надлежности на претседателот е да потикнува директни странски инвестиции

А1он
Eдна од клучните надлежности на претседателот на државата на меѓународен план во меѓународните односи е да потикнува директни странски инвестиции во Република Македонија, но и
Македонија

Ристовски од Неготино: Претседателската инвестициска иницијатива на коалицијата „Храбро за Македонија“ предвидува инвестициски бум во енергетиката

А1он
Нема подобар момент и нема подобро место како градот Неготино да ја обзнаниме претседателската инвестициска иницијтива и нема подобра област за инвестиции од енергетиката, кадешто
Македонија

(ВИДЕО) Љупчо Ристовски: Овој народ ќе влезе во ЕУ богат, горд и со исправенa глава

Орце Костов
ГРОМ- Граѓанската опција за Македонија, Интегра, Македонска конзервативна партија и ПЦЕР – Партијата за целосна еманципација на Ромите потпишаа коалициски договор за заеднички настап на