Koalicija Hrabro za Makedonija

Македонија

„Храбро за Македонија“: Украдени ни се преку 600 гласови од само три избирачки места, ќе поднесеме кривична против претседателот на ДИК

А1он
На коалицијата „Храбро за Македонија“ од само три избирачки места и се украдени повеќе од 600 гласови, информираа денеска нејзините членови. Тие најавија тужба до
Македонија

Ристовски: Кумановчани се храбри и очекувам да го дадат гласот за храбри луѓе кои се одлика на „Коалицијата Храбро за Македонија“

А1он
Коалицијата Храбро за Македонија на ГРОМ, ИНТЕГРА и ПЦЕР денеска беше во Куманово, за да ја пренесен пораката за храброст на кумановчани и на сите