ljupco ristovski

Македонија

(ВИДЕО) „Не продаваме ништо ниту пред избори ниту по избори“: ГРОМ, ИНТЕГРА и ПЦЕР ја промовираа коалицијата

Орце Костов
Политичките партии ГРОМ- Граѓанската опција за Македонија, ИНТЕГРА, Македонска конзервативна партија и ПЦЕР – Партијата за целосна еманципација на Ромите потпишаа коалициски договор за заеднички
Македонија

(ВИДЕО) ИНТЕГРА со поддршка за кандидатурата на Стевчо Јакимовски за претседател

А1он
Македонската конзервативна партија ИНТЕГРА во трката за претседател ќе го поддржи Стевчо Јакимовски, актуелен градоначалник на Општина Карпош. „Во актуелниот политички моментум ИНТЕГРА цени дека
Македонија

(ВИДЕО) Ристовски: Преку ботови не нападнаа за брзата железница, таа сега се прави во Србија

Партиите монополи во Македонија преку ботови направија жесток напад за идејата за брза железница, а таа сека се појавува во Србија, вели во интервју на
Македонија

(ВИДЕО) Претседателот на ИНТЕГРА имаше обраќање на посебна пригода во Сенатот на Америка

А1он
Претседателот на ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија Љупчо Ристовски, денес имаше обраќање на посебна пригода во Сенатот на Америка, настан во организација на двајца сенатори
Македонија

(Интервју) Љупчо Ристовски: Мицкоски да ги прати пратениците шест месеци во карантин за да спречи уставни измени

А1он
Македонија стана политичко мочуриште и потребно е радикално прочистување на политичкиот систем, вели претседателот на Интегра, Љупчо Ристовски, во интервју за „Макфакс“. Оценува дека ВМРО-ДПМНЕ
Македонија

Центар го урива „Аманет“, Ристовски обвинува за политички рекет и најавува тужби

А1он
Инспекциски служби од Општина Центар утрово почнаа со уривање на терасата на ресторанот „Аманет“ во барокната плата „Емануел Чучков“ во Скопје. Од ресторанот, преку соопштените,
Македонија

Интегра најави тужба за Мицкоски: Ако не се извини, ќе бараме 100.000 евра за нарушување на нашиот углед

А1он
Политичката партија Интегра и нејзиниот лидер Љупчо Ристовски најавија тужба против лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски доколку за 24 часа не се извини за неговите