(ВИДЕО) ИНТЕГРА со поддршка за кандидатурата на Стевчо Јакимовски за претседател

Од:

Македонската конзервативна партија ИНТЕГРА во трката за претседател ќе го поддржи Стевчо Јакимовски, актуелен градоначалник на Општина Карпош.

„Во актуелниот политички моментум ИНТЕГРА цени дека е политички опортуно да се поддржи оној кандидат за претседател кој што има изразено антисорос, антиглобалистички и промакедонски ставови.

Цениме дека кандидатот Стевчо Јакимовски е одлична прилика за македонскиот народ и држава, цениме дека тој има сериозен потенцијал за државник кој нема да ведне глава и да вие кичма пред амбасадори и пред разни мисионери.

Затоа Интегра и јас лично го повикуваме гордиот дел на македонскиот народ, сите оние кои имаат љубов за народот и татковината и на кои што им гори душата од злоделото кое им е сторено со наметнувањето на северната будалаштина.

Ги повикувам сите оние кои сакаат промена на политичката сцена во Македонија да застанат зад кандидатурата на Стевчо Јакимовски“, порача Љупчо Ристовски, претседател на партијата ИНТЕГРА.

Би можело да ве интересира

Јакимовски од ГРОМ го призна поразот, апсолутната власт според него носи девијации и ретроградни процеси

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Јакимовски: Политиката да ги тргне рацете од судството, културата, здравството и образованието

(ВИДЕО) Ристовски: Нема уставни измени под ниеден услов, треба да се забетонира македонскиот национален интерес

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Ристовски: Нудиме модел на власт која ќе има емпатија и разбирање за маките и страдањата на својот народ

Горан Наумовски

Ристовски со порака до двајцата кандидати за претседател: Да не се осмелат да чепкаат во Уставот, во македонскиот јазик и во државотворноста на Македонците

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Ристовски: Споменот на Делчев мора да го одржиме жив, немојте да си играте со образот и честа на македонскиот народ, не чепкајте во Уставот

Катерина Ѓуровски