hrabro za makedonija

Македонија

Андоновска: Се залагаме за развој на земјоделието и на конзервната и преработувачката индустрија

А1он
Носителката на пратеничката листа на коалицијата „Храбро за Македонија“ во ИЕ 1, Добрила Андоновска, денеска на средба со гражани на пазаречето Тафталиџе. – Денес денот
Македонија

Ристовски: Ромите заслужуваат да живеат квалитетно во Шуто Оризари, да имаат квалитетно здравство и образование

А1он
Коалицијата „Храбро за Македонија“ вечерва на митинг во скопската населба Шуто Оризари вети дека ќе се залага и Ромите да имаат убав и квалитетен живот,
Македонија

Ибраимоски: Јас сум Тито за Ромите во Македонија, сите да дадеме поддршка за Јакимовски и „Храбро за Македонија“

А1он
Лидерот на ПЦЕР, Самка Ибраимоски денеска од Карпош порача сите Роми и сите граѓани на Република Македонија да дадат поддршка за Стевчо Јакимовски и коалицијата
Македонија

Јакимовски: Нема да молчам никому и подготвен сум и глава да дадам за достоинството на Македонија

А1он
Нема да молчам никому и подготвен сум и глава да дадам за достоинството на Македонија, нагласи денеска од Карпош претседателскиот кандидат на коалицијата „Храбро за
Македонија

Ристовски: Јакимовски е еден од најхрабрите политичари, човек со јасен и прецизен став, без калкулации за себе

А1он
Коалицијата „Храбро за Македонија“ на митингот во Карпош повика на масовна излезност во среда кога се гласа на првиот круг од претседателските избори и да
Македонија

Андоновска: Ќе се залагам пензијата во едно семејство да не биде помала од 25 илјади денари

А1он
Како пензионер од пред четири години, доктор по професија, она што сигурно можам да го гарантирам е дека ќе се залагам за една семејна пензија
Македонија

Ибраимоски и Глигорова: „СТОП за извршителите, брзите кредити и должничкото ропство“ е еден од главните постулати на програмата „Храбро за Македонија“

А1он
Носителот на пратеничката листа на коалицијата „Храбро за Македонија“ во изборната единица пет, Самка Ибраимоски, денеска заедно со активистката и кандидатка за пратеничка Ана Глигорова
Македонија

Обезбедувањето му забранило пристап на пазарот во Велес на Ристовски: Ова го немало ни во најтемните денови на комунизмот

А1он
Претседателот на ИНТЕГРА, Љупчо Ристовски и Коалицијата „Храбро за Македонија“ најостро протестираат поради тоа што беа спречени од обезбедувањето на пазарот во Велес да поделат
Македонија

(ВИДЕО) Коалицијата „Храбро за Македонија“ до ДИК ги поднесе листите за кандидати за пратеници

А1он
Коалицијата „Храбро за Македонија“ денеска до Државната изборна комисија ги поднесе листите за кандидати за пратеници во Собранието на Република Македонија. На изборите „Храбро за