samka

Македонија

(ВИДЕО) Коалицијата „Храбро за Македонија“ до ДИК ги поднесе листите за кандидати за пратеници

А1он
Коалицијата „Храбро за Македонија“ денеска до Државната изборна комисија ги поднесе листите за кандидати за пратеници во Собранието на Република Македонија. На изборите „Храбро за
Македонија

Ибраимовски ја напушта министерската функција, ќе биде пратеник

А1он
Министерот без ресор Самка Ибраимовски задолжен за имплементација на Стратегијата за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, најави дека ќе ја напушти министерската функција
Македонија

Ибраимовски: Додека Бајрам се смееше на бината, негов сопартиец мртов лежеше на асфалтот

А1он
Пред настапот на Амди Бајрам на партискиот митинг во Охрид пред неколку дена се случи трагична несреќа во која загина еден 41-годишен член на Сојузот
Македонија

Самка Ибраимоски е повикан на разговор во СЈО

А1он
Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР ја информира јавноста дека лидерот на ПЦЕР Самка Ибраимоски е повикан на разговор во Специјалното јавно обвинителство. „Партијата
Македонија

ПЦЕР ќе поднесе кривична пријава за дискриминација против владини функционери

А1он
По објавените аудиоснимки во кои се навредува ромската популација, Партијата за целосна еманципација на Ромите најавува кривична пријава против министрите Миле Јанакиески, Гордана Јанкулоска и