frodem

Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: ФРОДЕМ се приклучува кон ВМРО-ДПМНЕ

А1он
„За мене претставува посебна чест и задоволство еве да соопштам дека уште една десничарска проопозициска структура во Македонија се приклучува кон ВМРО-ДПМНЕ, а тоа е
Македонија

ФРОДЕМ: ВМРО-ДПМНЕ не заслужува и понатаму да ја водат лабилни и неконзистенстни партиски раководни кадри

А1он
„По три порази на чело на ВМРО-ДПМНЕ и плус еден пораз еден како генерален секретар на партијата заврши епизодната улога на Мицкоски и неговата партиска
Македонија

Кекеновски: На државата не и требаат пратеници кои ќе стискаат зелено и црвено копче по директиви

А1он
По објавувањето на последниве аудио бомби мислам дека на сите нам ни стана јасно што правеле и што прават лидерите и раководставата на овие партии,
Македонија

ФРОДЕМ: Македонско свето тројство – ,,Сваровски судство-Русковска обвинителство-Долче&Габана политичари“

А1он
„Во Република Македонија одамна функционира на дело Светотo тројство: „Сваровски судство-Русковска обвинителство-Долче&Габана политичари“. Кој од кој полош. Сите за правда, а правда нема. Сите за
Македонија

ФРОДЕМ: Мицкоски и неговите северџани ја прифатија Северна Македонија

А1он
Се случи и тоа. Паднаа маските. Го прелажаа членството, ја прелажаа јавноста, го покажаа двојното лице и ја прифатија ,,Северна”. Мицковски и северџанците во неговото
Македонија

ФРОДЕМ: Настојува ли ЕУ преку Жбогар во Република Македонија правдата и понатаму да биде мислена именка?

А1он
„Евроамбасадорот Жбогар смета дека проверката на судската фела можела да причека, а ветингот е последна опција по која требало да се посегне. Според него. ЕУ
Македонија

ФРОДЕМ: Фантазмогории и небулози на Академиците од нашето соседство

А1он
„Скандалозниот став на Бугарската академија на науките (БАН) за македонскиот јазик јасно говори за постојано непримерено однесување на поедини академици од нашето соседство кое слободно
Македонија

ФРОДЕМ до Заев: Дали е точно дека Груевски е уапсен во Унгарија и зошто не е побарана екстрадиција?

А1он
„Пред три дена на една од српските телевизии (Тв Српски колектив – национална јутјуб телевизија) претседателот на Републиканската партија на Србија, г-дин Никола Сандуловиќ, изнесе
Македонија

ФРОДЕМ: Министерско јавно признание за поткупени пратеници кои гласале за уставни промени

А1он
„Со јавното признание на министерката за правда, Рената Дескоска, дека со Законот за амнестија се одоброволени обвинети пратеници од ДПСМНЕ да гласаат за уставни измени