jove kekenovski

Македонија

Кекеновски: Свесно по трет пат Мицкоски одработи за победа на СДССМ и ДУИ

А1он
„Таканаречениот лидер на ДПСМНЕ веќе 10-ти ден молчи и се подлабоко се затскрива во партиското дувло. Молчењето и млаката партиска реакција (реда-ради) до ДИК и
Македонија

„Никогаш северна, само Македонија“ поднесе кривични против Дерковски и членовите на ДИК

А1он
Коалицијата „Никогаш северна, само Македонија“, преку Јове Кекеновски како нејзин претставник, поднесе кривични пријави против претседателот на Државната изборна комисија, Oливер Дерковски и останатите членови
Македонија

(ВИДЕО) Кекеновски: Мицкоски е столбот на досегашното и идно опстојување на Заев

А1он
Коалицијата „Никогаш северна само Македонија“ ги повика граѓаните да не гласаат ниту за СДСМ ниту за ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи биле два столба кои се крепеле еден
Македонија

Кекеновски: Неискрено и лажно подадената рака од политичките елити на Бугарија

А1он
„Ултимативната и крајно дегутантна политика на бугарските политички и државни големци кон Република Македонија, во однос на нашето членство во ЕУ и НАТО, го исфрла
Македонија

Кекеновски: Мицкоски повикува на излезност како Груевски во 2004 година, кога одработи за Црвенковски

Маја Илиевска-Пачемска
Историјата и постапките на лидерите на политичките партии кога се во прашање претседателските избори се повторуваат, констатира професорот и лидер на ФРОДЕМ, Јове Кекеновски. Тој
Македонија

Кекеновски: Престанете да ги „силувате“ и заплашувате граѓаните, никој не може да биде повикан на одговорност за негласање

А1он
Јове Кекеновски на Фејсбук ја повика власта да престане да „ги силува“ и заплашува граѓаните на Македонија, бидејќи никој не може да биде повикан на
Македонија

Кекеновски: 13 причини за создавање на фракција во ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Јове Кекеновски, преку писмено соопштение ги наведува причините за создавање на фракција во ВМРО-ДПМНЕ. Образложението го пренесуваме интегрално. 1. неснаоѓање на новото наметнато партиско раководство,
Македонија

Кекеновски: За евроинтеграциите не може да одлучува Бујар Османи

А1он
„Премиерот и Владата на РМ се обидоа да го релативизират кабдахиското и недоговорно однесување на заменик претседателот на Владата, Бујар Османи и образложението за неучеството