Кекеновски: Неискрено и лажно подадената рака од политичките елити на Бугарија

Од:

„Ултимативната и крајно дегутантна политика на бугарските политички и државни големци кон Република Македонија, во однос на нашето членство во ЕУ и НАТО, го исфрла на површина недосонуваниот сон и фрустрација на ретроградните политички сили.

dobivaj vesti na viber

Неискрено и лажно подадената рака од политичките елити на Република Бугарија за кратко време се претвори во непријателски вперен прст кон своите соседи.
Искрените сојузници и пријатели не водат ваква еднострана и брутална антимакедонска политика против сé што е македонско..“, напиша Јове Кекеновски на својот Фејсбук профил.

Би можело да ве интересира

Кекеновски: Свесно по трет пат Мицкоски одработи за победа на СДССМ и ДУИ

Ана Ололовска

„Никогаш северна, само Македонија“ поднесе кривични против Дерковски и членовите на ДИК

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кекеновски: Мицкоски е столбот на досегашното и идно опстојување на Заев

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Единствена Македонија: На 15 јули ќе завршиме со предавствата и бандитизмот на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кекеновски: Укинување на имунитетот на носителите на јавни функции

Ана Ололовска

Кекеновски: На државата не и требаат пратеници кои ќе стискаат зелено и црвено копче по директиви

Ана Ололовска