kekenovski

Македонија

Кекеновски: Заев нека земе советник и доктор од косовската клиника „Медикус“

А1он
„Порака и ургенција до премиерот Ако веќе македонскиот премиер има советници за безбедност и економија, редно е да има и советници за здравство и финансии.
Македонија

ВМРО ДПМНЕ – Демократска фракција: Избрзан потегот со интерпелацијата на Владата

А1он
„Почитуван професоре Мицковски, почитувани пратеници на ДПМНЕ во Собранието на РМ, од Демократската Фракција на ВМРО ДПМНЕ, единица по математика и единица по политика или
Македонија

Кекеновски: Профункционира математиката на Мицкоски!?

А1он
„По средбата со премиерот З. Заев пред неколку недели, Христијан Мицкоски изјави дека враќањето на ДПМНЕ во Собранието на РМ е прашање од математичка и
Македонија

Кекеновски: Антигруевистите со мали ножиња ме нарекуваа предавник кога јас го напаѓав и разголував Груевски

А1он
„Ф. Петровски, А. Милошоски, И. Димовски, Т. Вељановски и останати до вчера заљубеници во Груевски и груевизмот кои преку ноќ станаа антигруевисти со мали ножиња
Видео Македонија

(ВИДЕО) Кекеновски: Дебаклот е на Никола Груевски, ќе собереме сила да го тргнеме од ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Подолго време апелирам до совесното членство на ВМРО-ДПМНЕ дека партијата на чело со Груевски оди во една насока од која што нема враќање, што значи
Македонија

Победник со победник е логика на предавници и федералисти

А1он
ПОБЕДНИК со ПОБЕДНИК – логика на предавниците и озлогласени души (федералисти) осомничени и обвинети за сторени кривични дела Бараат победник со победник, пратикувале власт победник
Македонија

Кекеновски: ВМРО-ДПМНЕ се спремни да продадат се за да си ја спасат сопствената кожа

А1он
Професорот Јове Кекеновски јавно преку социјалните мрежи ја искоментира изјавата на како што тој го нарекува безгласниот технички премиер каде Димитриев вели дека е логично