Кекеновски: Галиба нешто се случува со овој Мицкоски

Од:

Стана пракса човеков на партиски позиции и други функции да предлага само осомничени и обвинети персони. По се изгледа оние кои не се обвинети или осомничени (според негов критериум) не им е место на вакви позицииго коментира професорот Јове Кекеновски предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски прв човек на новото обвинителството да биде Владимир Панчевски.

dobivaj vesti na viber

„Генералниот секретар на партијата е со сериозно обвинение. Претседател на партиската комисија за локална самоуправа е со дузина обвиненија. Еден од преговарачите за иднината на СЈО исто така е обвинет. Во ИК на партијата еден или двајца се без обвинение.

Сега на смеа и шала (а можеби и саракстично) за обвинител предлага човек за кој е поведена постапка за разрешување, а мислам дека човекот имаше и некоја пресуда за мобинг.

Во ситуација кога има празен гол, тој си дава автогол.

Не е лошо некој да го праша која му е целта?

Ова некако ги премина сите граници на нормално и достоинствено лидерствување со некогаш сериозна партија.“, напиша Кекеновски на „Фејсбук“.

Би можело да ве интересира

Мицкоски: Буџетот е предимензиониран, власта го користи за крадење

(ВИДЕО) Мицкоски од Благоевград: Нашето право да бидеме Македонци е неприкосновено, ова право не е признато во Бугарија

Орце Костов

Мицкоски: Наводното поевтинување на производите за 10% наидува на потсмев кај граѓаните бидејќи знаат дека тоа е невистинито

Ана Ололовска

Мицкоски: Ќе бидам утре во Благоевград да дадам поддршка на Mакедонците од Бугарија

Ана Ололовска

Мицкоски открива кој владее со Македонија, не му пречи „шпицен”, но ѝ подели бесплатни совети на Данела

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Мицкоски: Состојбата е загрижувачка, го презентирав планот за излез од енергетската криз

Горан Наумовски