Кекеновси до Тимоние: Така ли вие правите во Франција?

Од:

„КРИСТИЈАН ТИМОНИЕ, француски амбасадор во Република Македонија за СЈО: „Можеби ќе треба да се затвори тоа досие, сега е време да се прејде во друга етапа… не треба да живееме во минатото, туку да живееме во иднината“.

dobivaj vesti na viber

ЈОВЕ КЕКЕНОВСКИ: Амбасадоре така ли Вие правите во Франција? Сите оние кои го осиромашиле граѓаните (читај: украле народни пари и го оголиле народот до гола кожа) со здравје нека си ги трошат парите и нека уживаат од „сработеното“, а оние кои се ограбени, омаловажени, малтретирани, прислушувани, политички прогонети нека си се тешат.

Битно е дека треба да се живее во иднина. А како и со кого……?. Епа тоа и не е толку битно.!?“, напиша Јове Кекеновски на својот фејсбук профил.

Би можело да ве интересира

Проштална средба на претседателот Пендаровски со францускиот амбасадор Тимоние

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Единствена Македонија: На 15 јули ќе завршиме со предавствата и бандитизмот на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кекеновски: Укинување на имунитетот на носителите на јавни функции

Ана Ололовска

Кекеновски: На државата не и требаат пратеници кои ќе стискаат зелено и црвено копче по директиви

Ана Ололовска

Кекеновски: Да се воведе кризна состојба во целата држава и да се одложат изборите

Ана Ололовска

Тимоние: Желбата на Франција е овие избори да бидат што поуспешни и демократски

Ландов