(ВИДЕО) Бачев: Ќе спречиме федерализација

Од:

Претседателот на Единствена Македонија и предводник на коалицијата „Никогаш Северна, само Македонија“, Јанко Бачев, на прес-конференција ја претстави нивната платформа насловена како „Битка за Македонија“, која се дели низ државата во 100.000 примероци.

„Во неа има 10 стратешки определби во кои се нашиот план и визија за Македонија“, вели Бачев.

„Една од нашите определби е Република Македонија унитарна држава со една државна власт на нејзината територија. Територијата на Република Македонија е неделива и неотуѓива и без можност за нејзино дезинтегрирање во какви било единки.

Ветувам дека ќе ја оствариме оваа определба, бидејќи Македонија е нашата татковина, Република Македонија е нашиот дом. Онака како што се бориме за нашите домови ќе се борие и за Македонија“, изјави претседателот на Единствена Македонија и предводник на коалицијата „Никогаш Северна, само Македонија“, Бачев.

Би можело да ве интересира

Единствена Македонија: 27 април е еден од светлите датуми во поновата македонска историја, одговорност за монтираните осуди мора да има

Ана Ололовска

Единствена Македонија: Потребно е вештачење и дијагноза за психичката состојба на Џафери и заразените пратеници со скафандери

Ана Ололовска

„Марионетската влада на Заев да не ја купува сомнителната вакцина АстраЗенека“, повика партијата на Бачев

Жарко Настоски

Следува уште една изборна година

Ана Ололовска

Единствена Македонија: Одбивањето на „Спутник“ е недозволиво бидејќи здравјето не трпи политички каклкулации

Ана Ололовска

Единствена Македонија: Захариева, Каракачанов и Ковачев да се прогласаат за „персона нон грата“

Ана Ололовска