Единствена Македонија: УБК направи лажна приказна дека Бачев дава пари за присуство на протести

Од:

„Ја информираме јавноста дека при синоќешното тргнување на народната поворка кон домот Елизабета Канчевска Милевска ниту е давано ниту пак од некој од присутните е барано пари за да учествува на протестот како што невешто се обиде да претстави еден млад новинар на ТВ 21, Фурхан Салиу, и партиските службени гласила на ВМРО-ДПМНЕ, порталите Курир и Инфомакс, дека престедателот на Единствена Македонија Јанко Бачев им давал пари на луѓето што биле во народната поворка.

Сето ова претставува груба полициска манипулација и инволвирање на соработници на УБК од ТВ 21 и порталите Курир и Инфомакс со што се извршени повеќе кривични дела.

Полициските конструкци на власта за оцрнување на Бачев не поминуваат. Народот масовно препознава дека Единствена Македонија е единствената партија која е на првата линија во одбрана на македонските национални и државните интереси.

Очигледно е дека припадниците на УБК биле неодговорни спрема своите кодоши-новинари бидејќи на младиот новинар Фурхан Салиу му направиле видео/фотографија како претседателот Бачев наводно дава пари на лице присутно на протестот, а лицето на фотографијата до Бачев кое наводно прима пари за протестот, не е никој друг, туку лично Злате Војноски, генералниот секретар на Единствена Македонија, па, според оваа шашава полициска логика произлегува дека претседателот Бачев давал пари на генералниот секретар на партијата за да учествува на протестот. Да не е трагично, би било ептен смешно!?

Продолжува практиката на конструкции со неодговорно однесување на УБК нешто што Единствена Македонија постојано го потенцира. Како и да е, марионетската влада во Скопје ја отвори и последната карта преку соработници на тајната служба да ја оцрнува Единствена Македонија и претседателот Бачев. Тајната служба нема да и помогне на власта, процесот е тргнат, храбро, решително и во интерес на македонскиот народ и ништо повеќе не може да го сопре, ние влегуваме во завршна битка со власта“ се вели во соопштението на Единствена Македонија.

Би можело да ве интересира

Единствена Македонија: 27 април е еден од светлите датуми во поновата македонска историја, одговорност за монтираните осуди мора да има

Ана Ололовска

Единствена Македонија: Потребно е вештачење и дијагноза за психичката состојба на Џафери и заразените пратеници со скафандери

Ана Ололовска

„Марионетската влада на Заев да не ја купува сомнителната вакцина АстраЗенека“, повика партијата на Бачев

Жарко Настоски

Единствена Македонија: Одбивањето на „Спутник“ е недозволиво бидејќи здравјето не трпи политички каклкулации

Ана Ололовска

Единствена Македонија: Захариева, Каракачанов и Ковачев да се прогласаат за „персона нон грата“

Ана Ололовска

Единствена Македонија до фудбалерите: Паричната награда за вас е навредлива, донирајте ги парите за медицинските лица

Ана Ололовска