janko bacev

Македонија

Бачев: Веруваме дека пратениците кои гласаа за уставните измени имале само лош ден и биле под силни закани и уцени

А1он
Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа денеска поднесоа писма до
Македонија

Бачев: Каква е таа Европа во која платеници – терористи се пуштаат од притвор да гласаат?

А1он
Власта синоќа влезе во опасна авантура да оди против волјата на својот народ искажана на референдумот на 30 септември, изјави на денешната прес конференција Јанко
Македонија

Бачев: НАТО сака само послушни политичари кои ќе му служат верно

А1он
Караванот на „Кризниот штаб против референдумот“ вчера во рамките на кампањата „Македонија-бојкотира“ одржа повеќе средби со граѓани, трибини и собири во општините Македонска Каменица, Делчево,
Македонија

Бачев: Бандите од ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ кога ја напуштаат власта заминуваат како најголеми капиталисти

А1он
Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев, на работниците им го го честита 1 мај – Меѓународниот ден на трудот. „Во името на Единстена Македонија и
Видео Македонија

(ВИДЕО) Бачев: Шпионите во Македонија се на ЦИА, а не руски

А1он
Американската амбасада е вистинско шпионско дувло каде во моментот има 80 агенти на ЦИА, а под нивна контрола се околу 1000 агенти во македонската тајна
Македонија

Отворено писмно на Бачев до Јункер: Заев и Иванов ве излажаа дека Македонија нема алтернатива за ЕУ и НАТО

А1он
Претседателот на Единствена Македонија, Јанко Бачев испрати отворено писмо до претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер. „Почитуван Претседателе на Европската комисија, Ги слушнав информациите од
Македонија

И Јанко Бачев носител во четворка, сака соочување со Заев и Груевски

А1он
На само пет минути пред рокот за доставување на кандидатски листи за пратеници, Народното движење за Македонија ги достави своите кандидати до Државната изборна комисија.