junker

Свет

Јункер: Не се согласувам со многу негови одлуки, но го почитувам Трамп

А1он
Во долго интервју за белгискиот неделен весник „Ле Виф“, поранешниот претседател на Европската Комисија, Жан-Клод Јункер, се навраќа на најважните одлуки и настани за време
Свет

Меркел: Ја почитувам одлуката на Меј

А1он
Германската канцеларка Ангела Меркел „со почит” ја прифати одлуката на британската премиерка Тереза Меј да поднесе оставка, а претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, рече
Свет

Противници на Орбан испишаа свои пораки на плакатите против Јункер

А1он
Стотици постери во рамки на кампањата на унгарската Влада против претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер и милијардерот Џорџ Сорос беа преправени од група политички
Свет

Јункер: Европската перспектива на Западен Балкан е прашање на војна или мир

А1он
Земјите од Западен Балкан треба да имаат вистинска перспектива за членство во Европска Унија, бидејќи во спротивно постои ризик од враќање во 1990-тите, изјави денеска
Свет

Јункер бара исклучување на партијата на Орбан од ЕПП

А1он
Партијата на унгарскиот премиер Виктор Орбан, Фидес би требала да ја напушти Европската народна партија (ЕПП), изјави синоќа претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, притоа