sredba pretsedateli makedonija turcija

Македонија

Претседателот Иванов се сретна со Ердоган

А1он
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, вчера попладне во Истанбул се сретна со турскиот претседателот на Република Турција, Реџеп Тајип Ердоган. Како што соопшти прес-службата