sinisa aleksovski

Македонија

Ексразузнавачот Алексовски бил во станица бидејќи го снимал возилото на Џафери

Кристијан Ландов
Министерството за внатрешни работи потврди дека ексразузнавачот и советник на експретседателот Ѓорѓе Иванов, Синиша Алексовски, бил повикан во полициска станица да даде исказ. Оттаму за
Македонија

Синиша Алексоски на распит во полициската станица Центар

Поранешниот советник на експретседателот Ѓорге Иванов, разузнавачот Синиша Алексовски, попладнево беше во Полициската станица Центар, каде што се задржа речиси два часа. Неофицијално, за Алексовски
Македонија

Чулев призна дека сака Алексовски да биде дел од неговиот тим

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, потврди дека бара разузнавачот Синиша Алексовски, кој се споменуваше во текот на судењето за упадот во Собранието, да