gorge ivanov

Македонија

Ѓорге Иванов ја доби антикорупциска на Управен за унапредените генерали за време на избори

Васко Маглешов
Трите управни судијки Лидија Ивановска, Тања Терзиева и Едита Насковска му ја уважија тужбата на експретседателот на државата, Ѓорге Иванов, за пријавата на антикорупциската комисија
Македонија

Антикорупциската комисија поведува постапка за становите на Иванов

А1он
Антикорупциската комисија на денешната седнцица повела постапка за да се испита имотот на претседателот Ѓорге Иванов, откако вчера „24 вести“ објави дека тој купил два
Македонија

Антикорупциска отвори постапка за именувања во Армијата од страна на Иванов

А1он
Државната комисија за спречување на корупција отвори постапка за именувањата во Армијата од страна на претседателот Ѓорге Иванов. Станува збор за именувања од шефот на
Македонија

Локвенец: Граѓаните мора да знаат дали навистина постојат закани по безбедноста на државата

А1он
Собранието на Република Македонија, а со тоа и граѓаните, мора да бидат информирани реално, точно и навремено за тоа дали навистина постојат закани по безбедноста
Македонија

Иванов со критика кон власта, ја менува ли политиката?

А1он
Ѓорге Иванов кој веќе го троши вториот мандат како претседател на државата, со денешниот говор изненади. Иванов побара одговорност од институциите за управување со кризи
Македонија

(ВИДЕО) Богоев: Дајте дијагноза за Иванов

А1он
Челници на вашата партија правеле криминал, правеле изборна измама, правеле се во насока Иванов да биде избран за претседател, за потоа преку него да бидат
Македонија

(ВИДЕО) Демонстрантите ја поминаа полициската барикада

А1он
Полицијата се повлече кон оградата од Владата откако илјадниците демонстранти извикуваа да бидат тргнати барикадите. Демонстрантите извикуваа „Слобода, Слобода“ и ја повикуваа полицијата да ги
Македонија

(ВИДЕО) Полицијата не ги пушта демонстрантите пред Собрание

А1он
Железни огради и полицајци направија барикада околу целото Собрание и не ги пушта демонстрантите да се доближат до Собранието. Тие протестот го почнаа пред Специјалното
Македонија

Методија Величковски-нов началник на ГШ на АРМ

А1он
Нов началник на Генералштабот на АРМ е Методија Величковски. Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов вчера во Охрид го потпишал указот за назначување на Величковски. Претходно
Македонија

Вељаноски летува на албанската ривиера, Иванов летото го поминува во Охрид

А1он
Претседателот на државата, Ѓорѓе Иванов, летните одмори ги поминува во Охрид, а претседателот на парламентот, Трајко Вељаноски се сонча на албанската ривиера. Вељановски во Албанија