(ВИДЕО) Полицијата не ги пушта демонстрантите пред Собрание

Од:

Железни огради и полицајци направија барикада околу целото Собрание и не ги пушта демонстрантите да се доближат до Собранието.

Тие протестот го почнаа пред Специјалното јавно обвинителство, каде даваа поддршка на тимот на Катица Јанева. Пред канцеларијата на Иванов на „Рекорд“, демонстрантите побараа оставка.

Засега протестот се одвива мирно.

Би можело да ве интересира

Почна амандманската расправа по Предлог-буџетот за 2024 година, поднесени 272 амандмани

Горан Наумовски

Од денеска почнува амандманската расправа по Предлог-буџетот за 2024 година

(ВИДЕО) Апасиев: Терористот треба да сфати дека нема веќе играчки со Левица, ќе бидеме порадикални

Александар Тодески

Заврши собраниската расправа за изборот на Дабовиќ Анастасовска за уставен судија

Џафери: Полицијата изврши увид, Крмов ќе треба да ја плати направената штета

Горан Наумовски

Собранието го донесе новиот Деловник за работа, ќе се применува од следниот парламентарен состав