gorge ivanov

Македонија

Опозицискиот фронт бара итна седница

А1он
Опозицискиот фронт поднесе барање за итна собраниска седница на која задолжително бара да се обратат Претседателот Ѓорѓе Иванов и премиерот Никола Груевски. Тема на седницата
Македонија

Иванов: Грчките блокади нема да не дефокусираат

А1он
Претседателот Ѓорге Иванов ја предводи македонската делегација на НАТО санитот во Чикаго. Тој присуствуваше на вечерата организирана од Обединетата македонска вечера. „Грчките блокади нема да