Hari Lokvenec

Економија

Хари Локвенец поднесе оставка од директорската функција во Железници – Инфраструктура

А1он
Директорот на ЈП ЖРСМ – Инфраструктура. Хари Локвенец денеска поднесе оставка од функцијата. Оставката, како што изјави за МИА, ја поднел од лични причини. Локвенец
Македонија

ВМРО ДПМНЕ: Локвенец зборува за ароганција, а не сака да се откаже од платата и да ја донира за борбата со коронавирусот

А1он
Од опозициската ВМРО ДПМНЕ реагираат на денешната прес конференција на Хари Локвенец од СДСМ. „Навистина е потценувачки Локвенец да говори за ароганција, тој кој не
Македонија

(ВИДЕО) Локвеец: На ВМРО ДПМНЕ не им пречи Северна Македонија кога треба да станат дел од извршната власт

А1он
Вчерашниот избор на преодна влада на дело го покажа сето лицемерие и лажен патриотизам на ВМРО-ДПМНЕ, кажа на прес конференција пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец.
Македонија

(ВИДЕО) Локвенец: Ние сме НАТО, учествуваме во глобалните процеси за безбедност

А1он
За првпат во историјата, министер од нашата држава учествува на состанок во седиштето на НАТО, заедно со колегите од земјите членки на Алијансата. Со учеството
Македонија

(ВИДЕО) Локвенец: До пред една година Македонија беше заробена и изолирана држава, а денес е пријател на регионот

А1он
Пратеникот од СДСМ, Хари Локвенец денеска на прес-конференција изјави дека Македонија конечно тргна напред. – За само неколку месеци, Владата предводена од СДСМ и парламентарното
Македонија

Локвенец: Граѓаните мора да знаат дали навистина постојат закани по безбедноста на државата

А1он
Собранието на Република Македонија, а со тоа и граѓаните, мора да бидат информирани реално, точно и навремено за тоа дали навистина постојат закани по безбедноста
Македонија

Локвенец: Огромни долгови за граѓаните, завршната сметка e доказ за лошите економски политики на власта

А1он
Завршната сметка на Буџетот на Р.Македонија е само уште еден доказ за лошото, недомаќинско планирање и реализирање на фискалните и лошите економски политики на власта
Македонија

(ВИДЕО) Локвенец: Митко Чавков не може да биде носител на реформите на безбедносниот систем во МВР

А1он
Денеска, Министерството за внатрешни работи направи промоција на проект за сеопфатна реформа на системот за национална безбедност. Ова е признание од МВР дека навистина има