Mitko Cavkov

Македонија

Чулев: Унапредувањето на сопругата на Чавков е исправење на неправда што ја направи Спасовски

Кристијан Ландов
Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, по четири часа, наместо одговори за унапредувањето на Јасмина Чавкова, сопругата на ексдиректорот на БЈБ и осуден за
Македонија

Судењето за „27 април“ продолжува на 6 февруари

Судењето за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година продолжува на 6 февруари со завршни зборови на одбраната. Судијката Добрила Кацарска денешното рочиште го
Македонија

Дуковски: Не постојат докази дека Чавков сторил кривично дело

Кристијан Ландов
Бранителот на Митко Чавков, адвокатот Сашко Дуковски, во завршниот збор на судењето за случувањата на 27 април 2017 година во македонското Собрание, нагласи дека не
Македонија

Зорица Чавкова: Обвинителството беше известено за новата адреса на татко ми

А1он
Зорица Чавкова, ќерката на притворениот ексдиректор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, изнесе пишан документ со печат дека Јавното обвинителство всушност било известено за
Македонија

Претставка од семејството на Чавков до Народниот правобранител

А1он
Семејството на Митко Чавков вчера попладне до Народниот правобранител доставило претставка, потврдија за МИА од Канцеларијата на Омбудсманот. Оттаму посочуваат дека ќе отворат предмет и
Македонија

(ВИДЕО) Локвенец: Митко Чавков не може да биде носител на реформите на безбедносниот систем во МВР

А1он
Денеска, Министерството за внатрешни работи направи промоција на проект за сеопфатна реформа на системот за национална безбедност. Ова е признание од МВР дека навистина има