zavrsni zborovi

Македонија

Завршни зборови на СЈО за „Титаник 2“

А1он
Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година „Титаник 2“. На рочиштето завршни зборови дава обвинителката Фатиме Фетаи
Македонија

Судењето за „27 април“ продолжува на 6 февруари

Судењето за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година продолжува на 6 февруари со завршни зборови на одбраната. Судијката Добрила Кацарска денешното рочиште го