(ВИДЕО) Демонстрантите ја поминаа полициската барикада

Од:

Полицијата се повлече кон оградата од Владата откако илјадниците демонстранти извикуваа да бидат тргнати барикадите. Демонстрантите извикуваа „Слобода, Слобода“ и ја повикуваа полицијата да ги спушти штитовите и да им се приклучи на протестот.

Протестите беа мирни, но и најмасовни од низата протести деновиве, иако немаше демонстранти од други градови на државава. Инаку, освен блокадата пред Влада, полицијата ги има блокирано сите влезови кон Собранието и седиштето на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Спасовски: Да се донесат законите во Собранието, па да се оди на избори

Ана Ололовска

Османи и Димитров во Париз на средба со Моншален

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Спасовски-Каевски: Заедно со компаниите обезбедуваме 10 милиони евра дополнителни средства за спортот и спортистите

Ана Ололовска

Спасовски: На местото на Мизрахи опозицијата нека предложи некој од пратениците кои гласаа за Протоколот за НАТО

Маја Илиевска-Пачемска

Османи и Димитров ја започнаа работната посета на Париз на средба со Клеман Бон

Ана Ололовска

Спасовски – Местерхази: Државата е на добар пат и е кредибилен партнер на НАТО

Ана Ололовска

Leave a Comment

19 − 9 =