(ВИДЕО) Богоев: Дајте дијагноза за Иванов

Од:

Челници на вашата партија правеле криминал, правеле изборна измама, правеле се во насока Иванов да биде избран за претседател, за потоа преку него да бидат аболицирани и на раат да си ги трошат украдените пари, пари на граѓаните. Дајте ми дијагноза за ова, рече пратеникот Стефан Богоев на седницата на која се расправа за импичмент на Иванов.

Дајте ми дијагноза за Иванов

Иванов брани криминалци, вие го браните Иванов!
И секако, бомбите повторно на говорница :)

Posted by Стефан Богоев on Tuesday, June 14, 2016

„Грчевито браните човек кој го сокрива и аболицира целиот криминал во РМ. Криење на криминал е посериозно од самиот криминал. Го браните оној што ги брани и крие криминалците. За кои избори мислите, за каков легитимитет зборите? За пиштење – вриштење избори? За овие ли избори зборите, рече Богоев.

Би можело да ве интересира

Собранието донесе одлука за формирање анкетна комисија за случајот со Онкологија

„Јовески мора да одговори зошто ги криел фактите за модуларната болница“: Поднесена интерпелација за Јавниот обвинител

Орце Костов

Продолжи дебатата за измените на Законот за ДДВ

ОТА во правен вакуум без директор: Мандатот на Ангеловски истекува утре, Собранието дури вчера распиша нов оглас

Орце Костов

Анкетна комисија на Собранието ќе утврдува политичка одговорност за случувањата на Онкологија

Собранието ќе расправа за случувањата на Клиниката за онкологија

Катерина Ѓуровски