branko crvenkovski

Македонија

Црвенковски: Недозволиво е да немаме амбасадор во Вашинтон и да ни ги одбиваат предлозите

А1он
Апсолутно неодговорно и недозволиво е што Македонија во Вашингтон нема амбасадор цели 4,5 години, а уште полошо е што си дозволи во два наврати да
Видео Македонија

(ВИДЕО) Црвенковски: Апсурдна е тезата „за идентитетот не преговараме, а за историја ќе се договараме“

А1он
Договорот со Бугарија не само што не затвори ниту едно прашање туку, напротив, ја отвори Пандорината кутија и создаде основа за цела серија барања од
Македонија

Црвенковски: Ако нашата идеја е „НАТО ќе нѐ брани, ЕУ ќе нѐ храни“, ниту ќе се одбраниме ниту ќе се нахраниме

А1он
Како поранешен премиер и претседател на Република Македонија имам право, но и обврска да проговорам, за тоа каде според мои согледувања се наоѓаме денес како
Македонија

Црвенковски не ги коментира шпекулациите дека ќе формира партија

А1он
Поранешниот претседател на државата и лидер на Социјалдемократскиот сојуз, Бранко Црвенковски, останува на ставот да не дава изјави во јавноста по кои било прашања, велат
Македонија

Црвенковски бара СДСМ да се огради од ставовите на Заев: Го замрзнувам моето членство до седница на Централниот одбор

А1он
Поранешниот Претседател на Република Македонија и основачот и долгогодишен Претседател на СДСМ, Бранкo Црвенковски преку соопштение јавно се обрати до раководството и членовите на СДСМ.
Македонија

Претседателските привилегии на Иванов и Црвенковски се најдоа пред Уставниот суд

Мери Јордановска
Уставниот суд денеска ќе расправа по иницијативата на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), во врска со привилегиите што ги уживаат поранешните претседатели на
Македонија

ДКСК бара да се раскине договорот за закуп и за Црвенковски

А1он
Барањето за раскинување на договорите за закуп се однесува на двајцата поранешни претседатели, информира Државната комисија за спречување на корупција. „Сакаме да ве известиме дека
Македонија

СЕММ: Измисленото интервју со Црвенковски – обид за манипулирање со јавноста

А1он
Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) реагира на вчерашното измислено интервју со поранешниот претседател на Република Македонија Бранко Црвенковски во онлајн медиумот Република
Македонија

ФОТО: Црвенковски му ја честиташе новата Влада на Заев

А1он
Поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски пристигна на конгресот на Партијата. Тој беше пречекан од раководството на СДСМ и му ја честиташе новата влада на
Македонија

Црвенковски: Тешка битка не чека, но Груевски ќе падне

А1он
Како тече времето, самите претставници на власта престанаа да зборуваат дека странска служба вршела прислушување, а сега зборуваат  странска служба   нарачала прислушување тука преку нивни