crvenkovski

Македонија

Црвенковски не ги коментира шпекулациите дека ќе формира партија

А1он
Поранешниот претседател на државата и лидер на Социјалдемократскиот сојуз, Бранко Црвенковски, останува на ставот да не дава изјави во јавноста по кои било прашања, велат
Македонија

Заев: Црвенковски не може да биде друго освен СДСМ, не верувам во приказни дека прави нова партија

Кристијан Ландов
Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, не верува дека експретседателот на партијата Бранко Црвенковски ќе формира нова партија. На шпекулациите дека Црвенковски ќе се
Македонија

СДСМ му одговори на Црвенковски: Ставовите на премиерот се ставови на партијата

А1он
Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа по години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска
Македонија

Црвенковски бара СДСМ да се огради од ставовите на Заев: Го замрзнувам моето членство до седница на Централниот одбор

А1он
Поранешниот Претседател на Република Македонија и основачот и долгогодишен Претседател на СДСМ, Бранкo Црвенковски преку соопштение јавно се обрати до раководството и членовите на СДСМ.
Македонија

Црвенковски: Ако летово не добиеме датум за преговори, тоа ќе биде доказ за отсуство на лидерство и визија во рамки на ЕУ

А1он
Доколку ова лето не добиеме датум за преговори за мене тоа ќе биде доказ за отсуство на лидерство и визија во рамките на ЕУ и
Македонија

(ВИДЕО) Црвенковски и Фрчкоски сакале да го тргнат Глигоров од политиката, Андов открива детали во книгата „Пред атентатот и по него“

А1он
„Стојане вчера имав неочекуван состанок. Во вилата ми дојдоа Бранко Црвенковски, Тито Петковски, Благоја Ханџиски, Фрчкоски и Јане Миноски. Тие мои гости зборуваа мирно како
Македонија

Црвенковски: На 30 септември ќе гласам „за“, бидејќи тоа е нужност од која нема бегање во ситуацијава

А1он
На 30 септември ќе излезам на референдумското изјаснување и ќе гласам ЗА! Ќе гласам ЗА, не затоа што мислам дека Преспанскиот договор е голема победа
Македонија

Ордановски: Црвенковски ќе биде уапсен во ноември

А1он
На почетокот на ноември власта ќе го уапси Бранко Црвенковски. Ова го тврди политичкиот аналитичар Сашо Ордановски, според кого полициската акција ќе се случи во