frckoski

Видео Македонија

(ВИДЕО) Фрчкоски: Договорот кој го потпишаа Србија и Косово има политичко, безбедносно и економско значење за Македонија

На 4 септември, Белград и Приштина, во Белата куќа, со посредство на американскиот претседател Трамп, склучија договор за нормализација на економските односи, а тоа наиде
Видео Македонија

(ВИДЕО) Фрчкоски: Треба да се вметне Охридскиот договор во амандманите, но не заедно со историските документи

А1он
Предлагачот на амандманите да нагласи дополнително три компоненти: дека не се загрозува граѓанскиот карактер на Уставот, да се потенцираат идентитетските одредници и дека решенијата се
Македонија

(ВИДЕО) Црвенковски и Фрчкоски сакале да го тргнат Глигоров од политиката, Андов открива детали во книгата „Пред атентатот и по него“

А1он
„Стојане вчера имав неочекуван состанок. Во вилата ми дојдоа Бранко Црвенковски, Тито Петковски, Благоја Ханџиски, Фрчкоски и Јане Миноски. Тие мои гости зборуваа мирно како
Видео Македонија

(ВИДЕО) Фрчкоски: Тие што го толкуваат овој датум како условен, не сакаат да се случи успех на референдумот

А1он
Секоја членка која влегува во ЕУ или НАТО постои можност да биде блокирана. Сите гледаат дали се исполнети реформите во правосудството, образованието, безбедноста и по
Македонија

(ВИДЕО) Фрчкоски: Иванов не разбира што прави

А1он
Според професорот и еден од уставотворците, Љубомир Данаилов Фрчкоски, претседателот Ѓорге Иванов не може да оценува партиски програми од причина што нема такво овластување. –
Видео Македонија

(ВИДЕО) Фрчкоски: Политиката е ринг, а не спална соба за ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Универзитетскиот професор и поранешен министер во владите на СДСМ, Љубомир Фрчкоски, во неделното интервју на Радио Слободна Европа посочува дека без директна вклученост на меѓународната