lotarija

Видео Економија

(ВИДЕО) Ставревски: Голем интерес за наградната игра со фискални

А1он
Голем интерес за наградната игра „Фискална во рака награда без мака“ кај граѓаните. Министерот за финансии Зоран Ставрески денеска го посети пунктот на Државната лотарија
Економија

ВИДЕО: Ставрески избегнува да каже колку пари Владата дава во медиумите

А1он
Колку пари троши Владата за реклами во медиумите сеуште е државна тајна.Министерот за финансии Зоран Ставрески ни денеска не сакаше да одговори колку од парите
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе врти топчиња, а СДСМ бара поврат на ДДВ

А1он
По скандалната лотарија за вработување во Македонски шуми, со која владеачката партија си ги згрижи партиските послушници, владата на Никола Груевски сака да организира лотарија