lotarija

Македонија

СДСМ: Скандалозни вработувања во Македонски шуми на „социјалци” и од општина Дебарца

А1он
И општина Дебарца не е исклучок од скандалите што ги приреди власта со вработувањето на 1.600-те социјалци во “Македонски шуми”. „Според податоците со кои располагаме
Македонија

(ВИДЕО) Локвенец: Скандалот со вработувањата од Македонски Шуми завзема невидени размери

А1он
„Скандалот со вработувањата од Македонски Шуми завзема невидени размери! По инсистирањата на СДСМ дека Конкурсот и вработувањата се надвор од законските прописи, информациите што ги
Македонија

И советник доби вработување во Македонски шуми

А1он
Советник во општина Македонски брод е среќен добитник на вработување во ЈП „Македонски шуми“, негодуваат граѓани кои се јавија во А1он. Како што велат нашите
Македонија

(ВИДЕО) СДСМ Битола: Дали Груевски ги познава социјалните семејства Шаклевски и Милошевски?

А1он
„Во повеќе наврати обелоденувавме за непотизмот во ВМРО-ДПМНЕ во Битола и откривме како претседатели на оваа партија, пратеници, вечниот градоначалник Талески и други функционери, си
Македонија

(ВИДЕО) СДСМ: Зад параванот на социјални вработувања, ДПМНЕ остварува тесно-партиски интереси

А1он
СДСМ денеска ја обвини власта дека со необјавувањето на ранг листата на луѓето кои не добиле работа во „Македонски шуми“, а се вистински социјални случаи,
Македонија

Одбиените во „Македонски шуми“ ќе добијат известувања за еден месец

А1он
За еден месец „Македонски шуми“ ќе ги испорачаат писмата на 20.000 апликанти кои добија негативен одговор за вработување во претпријатието. Веднаш по добивањето на писмата,
Магазин

Французин доби 133 милиони евра на лотаријата „Евромилиони“

А1он
 Французин доби синоќа околу 133 милиони евра на популарната лотарија „Евромилиони“, соопшти компанијата „Франсез де жу“, која одговара за одржувањето на лотаријата во Франција. Вкупната