stefan lazarov

Македонија

Судењето против Латас и Лазаров одложено за 19 јуни

А1он
Судењето против новинарот Драган Павловиќ Латас и инфлуенсерот Стефан Лазаров, обвинети за кривичното дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“,
Видео Македонија

ВИДЕО: Латас и Лазаров пред судија – се одложи судењето за сексот во фиќо

А1он
Започна и веднаш се одложи судењето за јутјуберот Стефан Лазаров и Драган Павловиќ Латас за поткастот емитуван на Јутјуб во кој Латас раскажувајќи за своето
Македонија

Судот донесе решение: Латас остана без пасош, а нему и на Лазаров им е ограничен јавниот настап

А1он
Основен кривичен суд Скопје донесе решение. Се уважува барањето на Обвинителство и на Латас и Лазаров им се одредуваат превентивни мерки – Латас остана без
Македонија

Освен обинение, ОЈО бара на Латас да му се одземе пасошот, а тој и Лазаров не смеат да имаат јавни настапи

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје пред надлежниот суд поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично дело – Ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на
Македонија

Платформата за родова еднаквост: Ги прашуваме Латас и Лазаров дали да силуваш и да се фалиш со тоа е вредноста која ја промовираат

А1он
Згрозени од изнесените информации и ставови од страна на новинарот Драган Павловиќ-Латас во првата емисија од поткастот на Стефан Лазаров, членките на Платформата за родова
Македонија

(ВИДЕО) Лазаров: Не го дослушнав Латас што сакаше да каже, се извинувам што дозволив тоа да се емитува

А1он
По отстранувањето на видеото со Латас, Стефан Лазаров се јави со ново видео во кое се извинува и смета дека хајката е организирана за да
Македонија

Спорното интервју на Латас кај Лазаров веќе не е на youtube

А1он
Интервјуто на Драган Павловиќ Латас веќе го нема на youtube каналот на Стефан Лазаров. Разговорот кој предизвика бура реакции откао Латас во еден дел раскажува
Македонија

Обвинителството и МВР отворија предмет за интервјуто на Латас кај јутјуберот Лазаров

А1он
Секторот за компјутерски криминал од МВР доставил известување до Скопското обвинителство по интервјуто на јутуберот Стефан Лазаров со Драган Павловиќ-Латас емитувано на 15 февруари, во
Македонија

Мајката на јутјуберот Лазаров ја уништи членската на СДСМ: Многу е примитивно да го етикетирате Стефан за насилство врз жени

Орце Костов
Анита Лазарова, мајката на јутјуберот Стефан Лазаров кој го направи контроверзното интервју со Драган Павловиќ-Латас во кое се зборуваше за сексуално злоупотребување на девојки, ја
Македонија

Хелсиншки комитет: За Латас и Лазаров силувањето е извор на смеа, на оваа култура мора да се стави крај

А1он
Хелсиншкиот комитет за човекови права реагираше на интервјуто на јутјуберот Стефан Лазаров во кое гостин му е Драган Павловиќ Латас. „Неодамна објавеното интервју од јутјуберот