pino sekondo

Македонија

Мајката на Пино бара доживотен затвор за осудената: Не застанувам тука

Кристијан Ландов
По одново донесената 19-годишна затворска казна за Ангела Ѓорѓиевска, обвинета за соизвршителство во убиството на Пино Секондо, реакција имаше мајката на убиениот, Маја Трпковска. Таа
Македонија

Повторно досудени 19 години за убиството на Пино, адвокатот на Ѓорѓиевска тврди дека е без докази

Кристијан Ландов
Кривичниот суд повторно ѝ изрече затворска казна од 19 години на Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино Секондо. Ова е практично иста казна како што и
Македонија

Мајката на Пино по одлуката на Апелација: Вода во пустина ќе најдеш ама правда во Македонија тешко

Кристијан Ландов
Маја Трпковска, мајка на убиениот Пино Секондо јавно ја искоментира пресудата од Апелација, со која случајот се враќа на повторно судење. Таа смета дека нема
Македонија

Укината 19-годишната затворска казна за убиството на Пино, Апелација одлучи дека има погрешно утврдени факти

Кристијан Ландов
Апелација ја укина првостепената осудителна пресуда која и беше изречена на Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино Секондо, дознава „А1он“. За ова се уште нема
Македонија

Соизвршителката на убиството на Пино осудена на 19-годишна затворска казна

Кристијан Ландов
Ангела Ѓорѓиевска доби 19-годишна казна затвор поради свирепото убиство на Пино Секондо. Судијката Ленка Давитковска ја прогласи за виновна, односно, дека помогнала во извршување на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Судење за убиството на Пино: Притвореничката Блерта Поцеста молчеше на денешното сведочење

Искра Манојлоска
„Јас денеска немам што да кажам”, рече сведокот Блерта Поцеста на почетокот на денешното рочиште за убиството на Пино Секондо. Таа е обвинета за повеќекратно
Македонија

Сведочење за убиството на Пино: Кога дојдоа кај мене Ангела и Фуркан сакав да ги фрлам низ тераса

Искра Манојлоска
На денешното рочиште за убиството на Пино Секондо сведочеше жената на која обвинетите првично и признале дека сториле убиство. Адвокатката на обвинетата Ангела Ѓорѓиевска ја
Македонија

Судење за убиството на Пино: Ангела криела дека Фуркан и е дечко

Искра Манојлоска
На денешното рочиште за убиството на Пино Секондо, таткото на обвинетата Ангела, Златко Ѓорѓиевски, сведочеше како сведок на одбраната. Обвинителката Лидија Раичевиќ го праша што
Видео Македонија

(ВИДЕО) Другарите на Пино Секондо: Ангела бараше помош од Пино за да стават некого во гепек, а тој ја одби

Искра Манојлоска
Другарите на убиениот Пино Секондо денеска сведочеа во Кривичниот суд, каде што обвинета е Ангела Ѓорѓиевска. Мартин Јаневски, кој бил со Пино на неговиот роденден,
Македонија

Пино ја искористувал Ангела за секс, а ѝ имал дадено прекар „ќоравата“

А1он
Братучетката на Пино Секондо денеска сведочеше во кривичниот суд. Таа раскажа за тоа како и кога ја запознала девојката која е обвинета за неговото убиство.