Пино ја искористувал Ангела за секс, а ѝ имал дадено прекар „ќоравата“

Од:

Братучетката на Пино Секондо денеска сведочеше во кривичниот суд. Таа раскажа за тоа како и кога ја запознала девојката која е обвинета за неговото убиство.

dobivaj vesti na viber

„Ангела му беше девојка за задоволување на сексуалните потреби”, сведочеше братучетката на Пино, Марија Трпковска.
Тој тоа самиот ѝ го имал кажано, а Марија не ја прифаќала Ангела бидејќи, според неа, таа не  прилегала на нивната фамилија, односно не се дотерувала и не била средена.

Освен тоа, Пино бил свесен дека Ангела истовремено се гледала и со други момчиња.

Кога братучетка му Марија му предочила на Пино дека Ангела не е девојка за него, тој ѝ одговорил дека „долу нема очи”.

Еден ден пред да исчезне на својата братучетка ѝ рекол „аман веќе од оваа”, мислејќи на Ангела, која упорно му пишувала и барала да се видат.

Пино и неговото друштво на Ангела ѝ го имале дадено прекарот „ќоравата“.

Братот на осомничениот за убиството на Пино Секондо исто така денеска сведочеше во кривичниот суд.
Тој рече дека не ја познава второосомничената Ангела Ѓорѓиевска и дека не знаел ништо за убиството, сè додека полицијата не дошла во нивната куќа.

„Сè што знам за убиството е од медиумите и од емисијата ‘Код’”, рече Бурхан Али.

Судијката Ленка Давитковска следното рочиште го закажа за во вторник.

Пино Секондо беше убиен на 11 декември 2018 година. Ангела Ѓорѓиевска е обвинета дека во убиството му била соучесник на првообвинетиот Фуркан Али, кој е во бегство и по него е распишана меѓународна потерница.

Остатоците од телото на Секондо беа случајно пронајдени кон крајот на април минатата година.

Би можело да ве интересира

Апелација и намали три години од казната на Ангела, осудена за убиството на Пино

Мајката на Пино бара доживотен затвор за осудената: Не застанувам тука

Кристијан Ландов

Повторно досудени 19 години за убиството на Пино, адвокатот на Ѓорѓиевска тврди дека е без докази

Кристијан Ландов

Мајката на Пино по одлуката на Апелација: Вода во пустина ќе најдеш ама правда во Македонија тешко

Кристијан Ландов

Укината 19-годишната затворска казна за убиството на Пино, Апелација одлучи дека има погрешно утврдени факти

Кристијан Ландов

Соизвршителката на убиството на Пино осудена на 19-годишна затворска казна

Кристијан Ландов