pino sekondo

Македонија

(ВИДЕО) Мајката на убиениот Пино: Како може некој да убие дете и 6 месеци да јаде, спие и да шета по кафулиња

Маја Илиевска-Пачемска
Доживотен затвор за убијците на 26-годишниот Пинета Секондо побара денес мајка му Маја Трпковска по распитот во Обвинителството. По два часа, мајката повеќе не можела
Македонија

Мајката на Пино повикана на распит во Обвинителството

Васко Маглешов
Скопското обвинителство денеска, експресно по наредбата за отворање истрага ја повика на распит мајката на убиениот 26 годишниот Пинета Секондо, Маја Трпковска, дознава „А1 он“.
Македонија

Да го најдевме додека уште беше цел немаше да бидам олку лута, сега четири коски треба да носам во Италија, очајна е мајката на Пино

Маја Илиевска-Пачемска
Маја Трпковска, мајката на исчезнатото момче Пинета Секондо (26) за кое Обвинителството јави дека е убиено и фрлено во дупка во Љуботен, стигна во Скопје.
Македонија

Мајката на Пино Секондо: Да добијат најголема казна, убијците да скапат во затвор!

А1он
Мајката на убиениот Пино Секондо, кој неколку месеци се водеше за исчезнат, се обрати на јавноста преку статус на „Фејсбук“. Таа се заблагодари за поддршката
Македонија

Обвинителството бара притвор за осомничениот за убиство на Пинета Секондо

А1он
Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донело Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за убиство на Пинета Секондо, кој од декември минатата
Македонија

Исчезнатиот Пинета Секондо е убиен, полицијата уапси 22 годишна скопјанка, се трага по уште едно лице

А1он
Министерството за внатрешни работи соопшти дека е поднесена кривична пријава за две лица, осомничени дека го убиле Пинета Секондо, кој на 11 декември минатата година