pino sekondo

Видео Македонија

ВИДЕО: Обвинетата Ангела била година и пол во врска со убиецот на Пино

А1он
На денешното судско рочиште за убиството на Пино Секондо се сослушуваа тројца сведоци. Сведоците одговараа на прашањата на обвинителката Лидија Раичевиќ. Другарката на второобвинетата Ангела
Македонија

Убивме човек, ми кажа Фуркан, а Ангела потврди, се присети сведокот

Васко Маглешов
Сведокот Анета Георгиева во исказот пред судот за случајот со убиството на Пино Секондо, рече дека во декември 2018 година, дошле кај неа во 6
Македонија

Му се слоши на сведокот на судењето за Пино Секондо, дојдоа лекари во судницата

А1он
На сведокот Рамиз Али во судскиот процес за убиството на Пино Секондо, му се слоши, по што судот даде 30-минутна пауза, а беше повикана екипа
Македонија

Ангела Ѓорѓиевска тврди дека не е виновна за убиството на Пино Секондо

А1он
Второобвинетата за убиството на Пино Секондо, 22-годишната Ангела Ѓорѓиевска, на денешното судење рече дека не го сторила делото и не се чувствува виновна. – Разбрав
Македонија

Мајката на Пино: Закопав четири коски во кутија од 58 сантиметри

Васко Маглешов
„Да не бевте вие, немаше да бидеме тука. Тие четири коски што останаа и тие немаше да се најдат. Моето дете го закопав во кутија
Видео Македонија

ВИДЕО: Мајката на убиениот Пино демонстративно ја напушти судницата откако се одложи рочиштето

Васко Маглешов
Во кривичниот суд утрово беше одложено судењето за убиениот Пино Секондо. Причина за одлагањето е тоа што адвокатот на обвинетата Ангела Ѓорѓиевска побара време за
Македонија

Поднесено обвинение за убиството на Пино Секондо

Виктор Јованов
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Убиство од
Македонија

Ослободена мајката на Пино Секондо: Ме уапсија зашто извикував „Македонија, Македонија“ пред возилата на НАТО

Кристијан Ландов
Маја Трпковска, мајката на убиениот Пино Секондо попладнево беше уапсена, а потоа ослободена од полицијата, бидејќи како што вели, на плоштадот во Скопје викала “Македонија,
Македонија

Мајката на убиениот Пино бара санкции за инспекторите кои го водеа случајот

Кристијан Ландов
Маја Трпковска, мајката на убиеното 22-годишно момче Пинета Секондо, ќе поднесе претставка до Внатрешната контрола при Министерството за внатрешни работи и ќе бара да се