pesticid

Македонија

Домашна пита со праз затру цело семејство – 47 годишна жена почина, две лица се борат за живот

47-годишна жена од Скопје починала денеска, а двете лица се во лоша здравствена состојба откако јаделе домашна пита со праз. Жената заедно со својот сопруг
Македонија

Во Хрватска кај пиперки увезени од Северна Македонија откриен токсичен пестицид

А1он
Забранет пестицид е откриен кај пиперки од Северна Македонија кои биле увезени во Хрватска, пренесуваат хрватските медиуми. -Во пиперките од Северна Македонија откриени се остатоци