mitko jancev

Македонија

Осум месеци затвор за кавадарчанецот кој му се закануваше на градоначалникот Јанчев

А1он
Осум месеци затвор доби човекот кој преку социјалните мрежи му се закануваше на градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев. за пресудата информираше Основниот суд од Кавадарци.
Македонија

Јанчев: Барам јавно извинување од Мицкоски и Николоски или ќе поднесам тужба за клевета

А1он
Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев се огласи на Фејсбук откако синоќа беше исфрлен од членството во ВМРО-ДПМНЕ. „На вчерашната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ до мене беа
Македонија

Јанчев и Богданов разрешени од партиските функции во ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на општина Кавадарци, Митко Јанчев вечерва бил разрешен од партиската функција на состанокот на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, дознава
Македонија

Кривична пријава за Митко Јанчев и за уште три лица за фалисификување исправа и злоупотреба на службена положба и овластување

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Кавадарци поднесе кривична пријава против 37-годишниот Г.Ч. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“, потоа