mitko jancev

Македонија

Јанчев очекува пожарот на Серта денеска да се стави под контрола

А1он
Пожарот на планината Серта се очекува денеска да се стави под контрола и да се изгаснат конечно големите стихии, истакна кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев, кој
Македонија

Уапсен кавадарчанец кој му се заканувал на градоначалникот Јанчев

А1он
Уапсен е кавадарчанец кој му се заканувал на градоначалникот, оваа информација денеска ја потврдија од МВР. – Синоќа во 23.35 часот во Кавадарци, полициски службеници
Економија

Кавадаречките политичари ги поддржаа работниците: Нема да се дозволи да се изгасне печката во Фени

А1он
Синдикатот на „Еуроникел индустри“ кој веќе извесен период бара помош за фабриката да не оди во стечај и да почне нормално да функционира, денеска и
Економија

Кавадарци, Кожувчанка и Фондацијата Никола Јанчев со донација за Турција и Сирија

А1он
Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа седница на која
Македонија

Кавадарци се збратими со украинска Буча

А1он
Кавадарци се збратими со Буча, градот кој стана светски познат по воените злосторства за кои беа обвинети руските сили откако Украина повторно ја презеде контролата.
Македонија

Осум месеци затвор за кавадарчанецот кој му се закануваше на градоначалникот Јанчев

А1он
Осум месеци затвор доби човекот кој преку социјалните мрежи му се закануваше на градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев. за пресудата информираше Основниот суд од Кавадарци.
Македонија

Јанчев: Барам јавно извинување од Мицкоски и Николоски или ќе поднесам тужба за клевета

А1он
Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев се огласи на Фејсбук откако синоќа беше исфрлен од членството во ВМРО-ДПМНЕ. „На вчерашната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ до мене беа
Македонија

Јанчев и Богданов разрешени од партиските функции во ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на општина Кавадарци, Митко Јанчев вечерва бил разрешен од партиската функција на состанокот на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, дознава
Македонија

Кривична пријава за Митко Јанчев и за уште три лица за фалисификување исправа и злоупотреба на службена положба и овластување

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Кавадарци поднесе кривична пријава против 37-годишниот Г.Ч. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“, потоа