karneval

Економија

IQOS караванот ќе ја посети Струмица за време на Струмичкиот карневал

А1он
Иновативниот електричен уред IQOS за загревање на тутунот, кој претставува помалку штетна алтернатива во однос на цигарите, ќе може да се најде на новата привремена
Магазин

Карневалот во Рио повторно откажан поради пандемијата

А1он
Карневал во Рио де Жанеиро втора година по ред е откажан поради пандемијата на коронавирусот. Градоначалникот Едуардо Паеш ја објави одлуката вчера на својот интернет
Магазин

Бразилските училишта за самба ќе го откажат учеството на карневалот во Рио ако нема вакцина за Ковид-19

А1он
Некои од поголемите училишта за самба во Рио де Жанеиро, Бразил, велат дека нема да учествуваат на карневалот следната година, ако нема достапна вакцина против
Македонија

Нема откажување на Струмичкиот карневал, ќе се следат препораките од надлежните

А1он
Засега откажа една мала група со деца од Белград, поради препорака во нивното училиште да не се патува на екскурзии, а други откажувања немаме, информираше
Култура

Во Струмица почнуваат карневалските празнувања

А1он
Годинашното триесетто јубилејно издание на Струмичкиот карневал во организирана форма почнува вечер со симболично предавање на клучот од градот од страна на градоначалникот на карневалистите.
Магазин

Згодни девојки во провокативни костими се на улиците на Рио: Започна карневалот во Бразил

А1он
Со милиони маскирани учесници на улиците на Рио де Жанеиро и повремени критики од бразилскиот претседател Жаир Болсонаро, започна карневалот во Бразил. Уште од моментот