(ВИДЕО) Вевчани 2012: „Грујо ciao“

Од:

Вевчанци секогаш се пред времето и настаните.

dobivaj vesti na viber

Популарната „ Bella ciao“, тие ја пееја на Вевчаскиот карневал 2012. Тогаш зборовите беа „Грујо ciao“.

Еве како звучеше песната на Вевчанскиот карневал.

Би можело да ве интересира

Годинава, атрактивни содржини и учесници на Балканскиот поетски камп за млади “Ванчо Николески”

Пуштен во употреба мултикултурниот центар „Коста Србакоски“ во Вевчани

А1он

Карневалот во Рио повторно откажан поради пандемијата

Ана Ололовска

Карневалот во Рио де Жанеиро во 2022 година ќе трае 40 дена

Ана Ололовска

Откажан Карневалот во Рио

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на Заев со специјалци тепа луѓе на карневал кои го исмеваат лошото владеење на СДСM

Жарко Настоски