doktor

Македонија

Обвинителство: Институциите да се воздржат од споделување информации, убиецот на докторот од Железара не е откриен

Орце Костов
Основното јавно обвинителство се изјасни после наводите на дополнителниот заменик министер на МВР, Митко Бојмацалиев дека матичниот лекар Ацо Трповски не бил убиен во неговиот
Македонија

Погребан докторот кој беше убиен на паркингот пред поликлиника Железара

А1он
Денеска е погребан 67-годишниот д-р Ацо Трпковски – матичен лекар од поликлиниката Железара. Тој беше пронајден избоден до смрт во својот автомобил на неосветлениот паркинг
Македонија

Убиство пред Поликлиниката Железара во Скопје: Доктор избоден со нож

Орце Костов
Матичен доктор бил избоден до смрт во кругот на Поликлиниката Железара. Веста за „А1он“ ја потврдија МВР. „На 21.03.2024 во 23.09 часот во СВР Скопје
Македонија

Меџити: Костумот и вратоврската ме гушат, најдобро се чувствувам во бел мантил

Орце Костов
Во овие осум месеци откако е министер, работите во здравството се променуваат и средуваат, иако костумот и вратоврската го гушат и најубаво се чувствува во
Македонија

„Кој ќе го одржува сега во живот татко ми?“: Реакции по разрешувањето на кардиохирургот Јовев

Орце Костов
Смената на кардиохирургот Сашко Јовев од функцијата директор на државната кардиохирургија, предизвика реакции во јавноста, посебно на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер. Министерот за здравство
Македонија

Доктор од Кавадарци одел на работа, иако требал да биде во самоизолација

А1он
Доктор од Кавадарци не ги почитувал правилата за самоизолација и одел на работа, иако неговата ќерка се вратила од Италија на 6 март, информираат од