remedika

Македонија

Убиство пред Поликлиниката Железара во Скопје: Доктор избоден со нож

Орце Костов
Матичен доктор бил избоден до смрт во кругот на Поликлиниката Железара. Веста за „А1он“ ја потврдија МВР. „На 21.03.2024 во 23.09 часот во СВР Скопје
Македонија

За пет дена тројца лекари заминаа од „Ре–Медика“: Ставридис, Димитров и Арсовски преминаа во „Систина“

Маја Илиевска-Пачемска
Тројца лекари во последните пет дена преминаа од „Ре-Медика“ во „Аџибадем Систина“. Според објавите на „Систина“ прв од „Ре-Медика“ заминал специјалистот по урологија Сотир Ставридис,