sistina

Македонија

Двајца доктори сопружници од „Систина“ позитивни на Ковид-19

А1он
Двајца доктори кои воедно се и брачни сопружници и работат во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ се позитивни на Ковид-19. Едниот од нив немал никаков контакт
Македонија

Филипче: Со трансплантацијата на срце, Иван го почнува вториот живот

А1он
Сите ние, а и самиот пациент Иван Огњановски бевме свесни дека тој ги живее последните недели од својот живот, бидејќи сите механизми на лекување беа
Македонија

ЗНМ и ССНМ ја осудуваат непримерната комуникација на „Аџибадем Систина“ кон новинарите од ИРЛ.мк

А1он
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) ја осудуваат непримерната комуникација на „Аџибадем Систина“ кон новинарите од
Македонија

„Систина“ набави нови 35.000 тестови за коронавирус

А1он
Клиничката болница „ Аџибадем Систина“ почна да врши тестирање за детекција на присуство на коронавирусот кај населението. Покрај првично набавените 15.000 тестови, извршена е набавка
Македонија

И „Систина“ почнува со тестирање за коронавирусот

А1он
Клиничката болница „Аџибадем Систина“ започнува со тестирање за детекција на  коронавирусот (Ковид-19). Од болницата информираат дека тестирањето се врши единствено со претходно закажување термин преку
Видео Македонија

(ВИДЕО) Димов: Не бакнувајте се при поздравување и не играјте руски рулет со коронавирусот, секој може да се зарази

Маја Илиевска-Пачемска
Поранешниот министер за здравство, Владимир Димов, актуелен медицински директор во Клиничката болница „Аџибадем Систина“, во интервју за „А1он“ направи споредба на паниката кај граѓаните предизвикана
Македонија

Судот бара доказ од вештакот, дали Боки 13 должи на „Систина“

Кристијан Ландов
Бојан Јовановски не присуствуваше на второто рочиште во Граѓанскиот суд каде е тужен од страна на болницата „Систина“ за долг од 10 илјади и 300
Македонија

„Систина“ бара 10 илјади евра од Боки 13 преку тужба за ненаплатена операција

Васко Маглешов
Во граѓанскиот суд во Скопје се одржа прво рочиште за ненаплатен долг од 10 илјади и 300 евра за извршена хируршка интервенција за Бојан Јовановски,
Македонија

ВИДЕО: Успешно изведена првата операција за промена на пол во Македонија

А1он
Успешно е направена првата операција за промена на пол, воопшто во историјата на Македонија. Тимот врвни уролози по генитално реконструктивна хирургија, предводени од професор д-р
Магазин

Нов метод за пресадување коса во „Аџибадем Систина“

А1он
Во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ прв пат во Македонија е направена интервенција за излекување на ќелавост со помош на ФУЕ метода. Доктот Јакуп Сенсо, координатор за ласер и дерматологија во болниците на