Погребан докторот кој беше убиен на паркингот пред поликлиника Железара

Од:

Денеска е погребан 67-годишниот д-р Ацо Трпковски – матичен лекар од поликлиниката Железара. Тој беше пронајден избоден до смрт во својот автомобил на неосветлениот паркинг во близина на поликлиниката.

Неговиот убиец се уште не е пронајден. Полицијата и обвинителството ги прегледуваат камерите, а се чека и на официјалните резултати од обдукцијата.

Во понеделник од 12 до 16 часот матичните лекари нема да работат во знак на протест.

Би можело да ве интересира

Маж и жена се убиени во Славонски Брод

Горан Наумовски

ОЈО: Маж од Кратово ја тепал и ја давел сопругата, таа се ослободила и со нож го убила него и неговиот татко

Горан Наумовски

Австриската полиција трага по тројца Срби осомничени за убиство

Горан Наумовски

Мистерија во Германија: Морничава сцена на игралиште, пронајден крвав фустан на девојче

Предраг Петровиќ

Синот го запалил татко му додека спиел, па се забарикадирал во станот во Хамбург

МВР со детали за жената која ги избоде мажот и свекорот во Кратово