trud i socijalna politika

Македонија

Граѓаните да пријават ако се користат возила за партиски активности, побара министерот Ѓоко Велковски

Орце Костов
Техничкиот министер за труд и социјална политика Ѓоко Велковски испратил порака до сите директори на Центрите за социјална работа, Меѓуопштинските центри за социјална работа, Јавните
Македонија

Изгласан пакетот закони за социјалната реформа, зголемената помош ќе се исплаќа од идниот месец

А1он
Пратениците во Собранието денеска го изгласаа пакетот закони кои треба да ја овозможат социјалната реформа. Првите исплати на зголемената парична помош за 300 отсто се
Економија

ВИДЕО: Министрите Николовски и Царовска потпишаа Декларација за подобар статус на руралните жени

А1он
По повод денешниот Меѓународен ден на жената од руралната средина, денеска министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, заедно со министерката за труд и социјална
Македонија

Ден на детето – 1. јуни: Во владината програма заштитата на децата е приоритна бидејќи секое дете е важно

А1он
На денешен ден во 1925 година на Светската конференција за благосостојба на децата одржана во Женева УНИЦЕФ донесе одлука 1 јуни да се прогласи за
Македонија

Мила Царовска ја презеде функцијата министер за труд и социјална политика

А1он
Денеска Мила Царовска ја презеде функцијата министер за труд и социјална политика од досегашниот министер Ибрахим Ибрахими при што остварија и кратка средба на која