minister

Македонија

Меџити го разрешил Јовев за да има повеќе време со пациентите: Го повика да му биде советник

Орце Костов
Министерот за здравство Фатмир Меџити за разрешениот директор на Кардиохирургија, професор д-р Сашко Јовев рече дека му е пријател и пред неколку дена пиеле кафе
Македонија

Адвокатски тим: Меџити го разрешил Јовев оти дежурствата на лекарите не ги одобрил Беким Сали

Орце Костов
Адвокатот на кардиохирургот Сашко Јовев, Мите Михајловски откри дека решението за разрешување било навреда за здравиот разум на сите и затоа ќе следи тужба за
Македонија

Меџити: Имало злоупотреби во работењето на Јовев, контролите се направени пред неколку дена

Орце Костов
Министерот за здравство, Фатмир Меџити го разрешил директорот на државна кардиохирургија, професорот Сашко Јовев поради злоупотреба во работењето. Ова кусо го изјави Меџити на настан
Македонија

(ВИДЕО) Груби за играњето фудбал: Јас дриблам, а градоначалникот на Тирана даде гол со пета

Орце Костов
Вицепремиерот Артан Груби објави фотографии видео на кое во Министерството за политички систем со кое раководи, заедно со другите министри од ДУИ, се рекреираат со
Видео Македонија СКЕН

Видео: Имате запуштени ниви? Ем ќе плаќате повеќе данок ем државата ќе ви ги издава

Сите запуштени ниви и според досегашниот закон требало да се пријавуваат дека не се обработуваат и да плаќате повисок данок. Но, никој доброволно не пријавил
Македонија

Португалскиот шеф на дипломатијата: Не гледам причина Бугарија повторно да блокира

Орце Костов
Португалскиот министер за надворешни работи Жоао Гомеш Кравињо кој е во официјална посета на Македонија, рече дека им верува на бугарските политичари во дадениот збор
Македонија

„Франција ти благодарам, но не“ – министерот за локална самоуправа, Горан Милевски го одби предлогот на Макрон

Орце Костов
Билатералните спорови не смеат да станат европски услови, а македонската евроинтеграција не смее да биде заложник на фрустрациите на Бугарија, смета министерот за локална самоуправа
Регион

Поранешен министер во Република Српска осомничен за голема проневера

А1он
Полицијата на Република Српска поднесе кривична пријава против Миленко Савановиќ, поранешниот министер за труд, под сомнение дека го оштетил своето министерство за повеќе од 670.000
Свет

Француски министер: Јас сум хомосексуалец и немам проблем тоа да го кажам

А1он
Францускиот министер за европски работи Клемент Боне јавно призна дека е хомосексуалец и додаде дека нема проблем тоа јавно да го каже. Тој го изјави