zarazeni

Македонија

Починаа 91 – годишен и 31 – годишен пациент од коронавирус, заболени уште 16  

Маја Илиевска-Пачемска
На Клиниката за инфективни болести починале две лица заболени од коронавирус, извести министерот за здравство Венко Филипче. Едниот е пациент на возраст од 91 година
Видео Македонија

(ВИДЕО) Димов: Не бакнувајте се при поздравување и не играјте руски рулет со коронавирусот, секој може да се зарази

Маја Илиевска-Пачемска
Поранешниот министер за здравство, Владимир Димов, актуелен медицински директор во Клиничката болница „Аџибадем Систина“, во интервју за „А1он“ направи споредба на паниката кај граѓаните предизвикана